Sporcu Sütyeni Modelleri - Markaları ve Fiyatları

Televizyonlarda spor dalları ile uğraşan kadınları sürekli görmekteyiz. Bu kadınlar yarım atlet tarzında iç giyim ürünleri kullanıyorlar. Peki, nedir bu sporcu sütyeni ne işe yarar? Özellikle spor yaparken göğüslerimizin sağlığı, rahatlığı ve güzelliği için uygun iç çamaşır kullanarak onları koruma altına almamız gerekiyor. Koşarken hatta yürürken bile göğüslerimiz yer çekimine maruz kalır. Bu durum göğüslerin dengesini bozar ve acı çekmesini sağlar. Bu sebeple evde, dışarıda ya da spor salonlarında kısaca spor yaptığımız her anda bu ürünleri kullanmak gerekir.

Sporcu sütyeni faydaları saymakla bitmez. Özellikle büyük göğüsleri olan ve büyük bedenli kadılar bu tür ürünleri daha çok hatta günlük hayatta bile tercih edebilirler. Sporcular için özel üretilen iç giyim ürünlerinin toparlayıcı etkisi olduğu gibi aynı zamanda toparlayıcı sporcu sütyen modelleri de bulunmaktadır. Böylece hareket kabiliyetiniz sınırlanmaz, hareket ederken acı duymaz ve göğüslerinizin sarkıp, şeklinin bozulmasına engel olabilirsiniz.

Büyük göğüslü kadınlar ciddi sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Boyun ve omuz ağrıları bu sıkıntıların başında gelir. Kullandıkları modeller genelde toparlayıcı olmalıdır ve kalın askılı sütyenler tercih etmelidirler. Bunun gibi birçok özelliği aynı anda bulmak oldukça zor olduğu gibi maalesef toparlayıcı özellikli ürünler sağlık açısına girse dahi, fiyatları cebi yakan cinstendir. Aynı işlevi gören sporcu sütyeni fiyatları ise oldukça uygundur.

Sporcu sütyeni medikal ürünler kategorisine aittir. Kadın iç giyim açısından büyük öneme sahiptir. Sporcu sütyeni kullananlar bir süre sonra başka, rahatsız edici, hareket engelleyici sütyen kullanmak istemezler. Bunun yanı sıra bedeninizi bildiğiniz için diğer bedenleri denemeden alabilirsiniz. Fakat sporcu sütyeni alırken mutlaka deneyerek almanızı tavsiye ederiz.

Sporcu sütyeni bedenleri kumaşına bağlı olarak değişmektedir. Çünkü bu modellerde önemli olan korumak aynı zamanda kullanan kadının rahatlığıdır. Tabi ki kumaşlarda buna göre seçilmektedir.Sporcu sütyenlerin estetik bir görüntü yaratmadığını düşünebilirsiniz bu sebeple rahat olmayı bir kenara bırakmanız hata olacaktır. Fakat bu modellerin kullanım arttıkça son derece şık tasarımlara sahip ürünler piyasada bulunmaktadır.

Sporcu sütyeni özellikleri dediğimizde bunlardan en önemlisi bantlardır. Sütyen göğüslerinize destek verdiği için alt tarafında bulunan bantlı kısımlar bu çamaşırların temelidir. Geniş bantlı sütyenler dar olanlara göre çok daha destekleyicidir.

Özelikle sporcu sütyeni büyük beden kullananlarda omuz askıları kalın olmalıdır. Askılar yukarı ve aşağı haraket etmek için esnekliği ayarlanmalıdır. Geniş askılar ağırlığı dağıtarak omuzlarınızda oluşacak ağrıların önüne geçer. Büyük beden ve büyük göğüslü kadınların iç çamaşırı seçerken dikkat etmesi gereken en önemli özelliktir kalın askılar.

Son zamanlarda bu kategoriye giren çamaşırlarının fazla kullanılmasından dolayı olsa gerek ürünlerin birçok taklidi ve çeşitleri piyasaya çıktı. Maalesef bu ürünler görünüş açısından aynı gibi görünse de sağlık ve rahatlık açısından aynı şey söylenemez. Bayan iç çamaşırı çok önemlidir. Satın alırken fiyatları ne olursa olsun en kalitelisini ve en kullanışlısını almak gerekir. Sütyenin kumaşı terlemenizi önlemeli ve aynı zamanda esnek olmalıdır. Kaliteli iç çamaşırı ürünlerinde metal ya da plastik bir malzemeden balen bulunmaktadır ve bu göğüslerinizi desteklemeyi sağlamaktadır. Tavsiye edebileceğimiz markalar arasında Nike spor sütyeni, Ayyıldız spor sütyeni bulunmaktadır. Her bedene uygun modeller en küçük göğüslere sahip kadınlardan, en büyük göğüslülere kadar bu markalarda bulunmaktadır. Sitelere girip “Online Satın Al” butonuna tıklamadan önce spor sütyenleri denemeden almayınız uyarısını bir kez daha yapmakta fayda görmekteyiz.

Yalnızca sütyen olarak değil sporcu atletli sütyen modelleri de özellikle bu markalarda bulunmaktadır. Böylece hem sütyen hem atleti ayrı ayrı giymenize gerek kalmadan rahatça spor yapabilirsiniz. Atlet kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da önemlidir. Yaz aylarında dahi terli vücuda ufacık bir esinti bile çarpsa bu durum vücudunuzun yapısını etkilemektedir. Atlet teri çeken özelliği sayesinde üşütmenizi engeller.

Sırala
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.