Sütyen Modelleri

Sutyen bayan giyimini erkekten ayıran en temel iç giyimlerden biridir. Bayanların kıyafetlerin altında göğüslerinin daha toplu durmasını sağlamak için, göğüs sarkması yaşamamak için sütyen modelleri ile göğüslerine destek vermektedirler. Düzenli bir şekilde sütyen kullanıldığı takdir de göğüste hiçbir şekilde sarkma olmamaktadır. Eski zamanlara baktığımız zaman tek tip model sutyenler satışa sunulurken, günümüzde binlerce sutyen modeli karşımızda olmaktadır. Sutyen modelleri dantelli, transparan, çiçekli desenler buna benzer binlerce çeşit bulabilirsiniz. Sitemizde destekli, büstiyer, push up, desteksiz sütyen modelleri, straplez, dekolteli, askısız, balkonet, emzirme, sporcu, dikişsiz, bralet, t-hsirt ve sütyen takımları yer almaktadır. Aşağıdaki bölümden dilediğiniz sütyen modellerine erişim sağlayabilir ve kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Sırala
120,38 TL
48,15 TL

Sütyen Modelleri ve fiyatları

Önemli tekstil ihtiyaçları arasında yer alan kadın iç giyim ürünleri her daim kaliteli ve konforlu yapıda olmalıdır. Özensiz şekilde tercih edilen modeller günlük yaşantıda ciddi rahatsızlık vermektedir. Hareket kısıtlılığına dahi yol açarak sıkıntılı anlar yaşatabilmektedir. Bu nedenle seçim aşamasında tüketicilerin bu durumun farkında olarak uygun marka kesim ve modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Farklı birçok alternatif arasından spor, dikişsiz, balenli, feminen gibi tercihlerin yapılması mümkün olmaktadır.

Sütyen modelleri isimleri tek tek sayılacak olursa çok yer kaplayacağından bu yazımızda başlıca isimleri açıklamakla yetinelim. Buyrun...

 

Toparlayıcı Sütyen

Toparlayıcı sutyenler büyük göğüslü kadınlar için bedenin daha küçük görünmesine imkan tanımaktadır. Kullanımı ile birlikte göğüsleri ve sırt bölgesini sararak toparlama işlemi görmektedir. Esnek yapıları ile saran ürünler göğüslerin dik durmasına yardımcı olmaktadır. Büyük göğüslü bayanların sarkmalara karşı rahatlıkla kullanabilecekleri beden ve renk seçeneklerine sahip olan toparlayıcı sutyenlerinin farklı model ve renk seçenekleri bulunmaktadır.

Balenli sütyen nedir

Öncelikle balen ne demek onu açıklayalım. Kupların kenarında yer alan ve göğüsleri daha kuvvetli bir biçimde şekillendirmeye yarayan yuvarlak demir veya plastik ince çubuklara verilen isimdir. Balenli sütyen ise göğüs altını çevrelemesi sureti ile göğsün daha dik ve toplu görünmesini sağlayan kadın iç giyim çeşididir. Toparlayıcı model olarak bilinen bu iç giyim ürünü sayesinde kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Minimizer sütyen

Dolgun göğüslere sahip hanımlar için geliştirilmiş olan minimizer sütyenler göğsü toparlayarak olduğundan bir beden daha küçük göstermektedir. Konforlu kullanım kolaylığı sayesinde omuzlarda da baskı yaratmaz. Kaplı ya da kapsız toparlayıcı modelleri ile tercih edilebilmektedir.

Küçültücü sütyen

Büyük göğüslü kadınların sırt ve göğüs bölgelerini toparlayarak daha küçük ve dik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan göğüsleri küçük gösteren sütyen çeşidine verilen isimdir. Farklı renk ve model seçenekleri satışa sunulmaktadır.

Straplez Sütyen

Bu modeller, özellikle yaz aylarında askısız olmalarının verdiği avantaj ile düşük omuzlu ya da tamamen askısız olan kıyafetlerin içine giyilebilmektedir.

Askısız sütyen

Sırtı açık abiye kıyafetlerle nasıl sütyen giymeliyim arayışında olanlara tavsiyemiz Abiye ya da yazlık kıyafet tercihlerinde tercih edilen askısız straplez modeller görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi amacı ile tercih edilmektedir. Kıyafet içinde kaymayan askısı bu modellerin fiyatları ise bütçeyi zorlamayacak biçimde tüketiciler için satışa sunulmaktadır.

Büstiyer sütyen

Dar ve iddialı duruşları olan vücut hatlarını da ön plana çıkaran büstiyer özellikle büyük göğüs formundaki vücutlarda toplayıcı özelliğine sahip olmaktadır. Çekici bir iç giyim ürünü olan bu model ile şık ve seksi bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Bralet sütyen

İç ve dış giyimin birleşmesi ile kullanıma sunulan bralet sütyen çeşitleri genel olarak dantel ve örgü modellerinin yoğun biçimde kullanıldığı bir model olarak kullanılmaktadır. Zarif ve şık bir hava veren giyim şekli ile kullanıcıları için özel ürünler arasındaki yerini almaktadır.

Korse sütyen

Her bayan sıkı ve fit bir vücut görünümü istemektedir. Özellikle göğüs bölgesinde ortaya çıkan sarkmalar, büyük ya da küçük göğüs problemleri sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Yanı sıra sarkmaların neden olduğu kötü görünümün de ortadan kaybolması için korse sütyenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Toparlayıcı özelliğe sahip olan bu ürün dik, sıkı bir görüntü sağlamaktadır. Özellikle büyük olan göğüslerde her ölçüsü bulunan modelin askılı, askısız seçenekleri de tüketicilerine sunulmaktadır.

Destekli Sütyen modelleri

Harika bir dekolte ihtiyacı için kullanılan destekli sütyenler farklı destek seviyelerinde hazırlanmaktadır. Küçük göğüs şikayeti olan kişilerin göğüslerinde belli oranda büyüme söz konusu olmaktadır. Göğüsleri büyük gösteren, Çıkarılabilen destekli ürünler petli, dolgulu ve sıvı dolgulu modelleri ile vücudun kusursuz görünmesine yardımcı olmaktadır. Yumuşak dokulu mikrofiber ve dikişsiz olan sütyenler sarkma problemi yaşayan kişiler için özellikle tercih edilmektedir. cupların alt ve yan kısımlarında yer alan dolgu sayesinde göğsün sıkıştırılması sureti ile yukarı kaldırılması mümkün olmaktadır.

Push up sütyen

Göğüsleri kaldırma özelliği nedeni ile pushup ve dolgulu sütyen olarak isimlendirilen sütyenler göğüsleri dik gösteren sütyen çeşididir. Aynı zamanda sıkı bir görünüm vermektedir. Destekli olan bu modeller dolgun bir görünüm için tercih edilmektedir. Göğse tam olarak yerleşen ve yuvarlak bir görünüm kazandıran push up türü dekolteli olan elbiseler ile de rahatlıkla kullanılmaktadır. Doğal ve estetik bir görünüm için tercih edilen bu model aynı zamanda şık bir görünüme de imkan tanımaktadır. Konforlu şekilde eşlik edebilecek olan ürün özel günlerde kıyafetlerle tam bir uyum içinde kullanılabilmektedir. Push up Bra kullanımı ile göğüslerin daha şekilli görünmesi de mümkün olmaktadır. Farklı renk ve desen seçenekleri ile rahat, konforlu giyim kolaylığı sunmaktadır.

Dolgulu sütyen

Dolgulu sütyenler göğüslerin dolgun görünmesi için tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. kaplar içerisindeki destekler sayesinde görüntü daha dolgun olmaktadır. Yarım ya da tam dolgulu olan modellerde destekler dekolteler ile de rahatlıkla kullanılmaktadır. Küçük olan göğüslerin daha büyük görünmesi için tercih edilen bu modeller rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Desteksiz Sütyen modelleri

Bütün kıyafetler için rahatlıkla tercih edilebilecek olan desteksiz sütyenler göğsün biçimlendirilmesine imkan sağlamaktadır. İnce sütyenler uygun kabları sayesinde ince kumaşların altında dahi olsa göğüs ucunun görünmesine izin vermemektedir. Bu model ile tam olarak sarılan göğüs etkileyici bir görünüme kavuşmaktadır.

Sütyen takımı

Sayısız model ve marka seçeneği ile her türlü göğüs tipine hitap eden sütyen takımları koleksiyonlar şeklinde en trend ürünleri ile tüketicilerine sunulmaktadır. Tüm kadınların çekmecelerinde istedikleri renk ve tasarımları yansıtan takımları ile kendi stillerini oluşturmaları mümkündür. Seçimlere yönelik olarak sunulan detayları ile her zevke hitap edem takımlar müşterilerin stillerini bire bir yansıtmaktadır.

Destekli sütyen takımı

Destekli sütyen takımları göğüsleri destekleyerek sütyen askısına binmiş olan yükü hafifletmektedir. Rahat bir yapıda olan bu modelde doğru kullanımlarda kişilerin çekici görünmesine yardımcı olmaktadır. Kumaş ve modeli doğru seçilen destekli takımlar üst ve alt uyumu ve bedeni ile harika bir görünüm kazandırmaktadır. Çarpıcı ve bazen kışkırtıcı renk ve desenleri ile son derece çekici bir vücut dili ortaya çıkmaktadır.

Desteksiz sütyen takımı

Rahat giyimleri ile tercih edilen desteksiz sütyenler kalıpsız olmaları nedeni ile keyifli kullanım kolaylığı sunmaktadır Tüm modellerinin kumaşları oldukça hafif olan desteksiz sütyenler her kadının iç çamaşırı seçiminde tercih edebileceği özellikte tasarlanmaktadır. Cilde temas etmesi ve tamamen doğal içerikten üretilmesi nedeni ile de oldukça sağlıklıdır. Dantel işlemeli, sade, frapan, fiyonklu gibi model seçenekleri alt ve üst uyumunun müthiş çekiciliği ile tercih edilmektedir.

Emzirme Sütyeni

Emzirme sütyenleri kolaylıkla açılan kupaları sayesinde hızla emzirme işleminin gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Çocuğun pratik biçimde emzirilmesine yardımcı olan bu modeller sağlıklı materyallerden üretildiğinden rahatlıkla kullanılabilmektedir. Emzirme iç çamaşırları konforlu, sağlıklı, pratik kullanımlı, esnek ve estetik tasarımlı olması gerekmektedir.

Sporcu Sütyeni

Sporcu kadınların her antremanda giymesi gereken sporcu sütyenleri ile göğüs desteklenerek çalışma sırasında yoğun harekete bağlı olarak acımalar meydana gelmez. Koruma amaçlı giyilen bu ürün yanı sıra terlemeyi de kontrol altına alarak rahat çalışılmasına imkan sağlamaktadır. Ürünlerin; bant genişliği, esnek omuz askıları, göğsü destekleyen balenlerinin olması son derece önemlidir.

Sütyen Çeşitleri ve Özellikleri

Göğüs sağlığını düşünen kadınlar sütyenlerin kıyafetler üzerinde nasıl duracağına da dikkat etmektedir. Çeşitleri bakımından farklılık gösteren bu iç giyim ürünleri kişilerin vücut ölçülerine ve ihtiyaçlarına göre birçok farklı seçenek ile sunulmaktadır. Kaldırma etkisi ile göğsün yarısını kaplayan yarım cup sutyen, askı ve sırt kısımları olmayan ve silikondan tasarlanan yapışkanlı modeller, göğüslerin yukarı merkeze çekilerek dik bir pozisyonda durmasına imkan tanıyan pushup, göğüs bölgesini yukarı kaldırarak yarısının görünmesini sağlayan, yukarı iten yapısı ile çekici bir görünüm kazandıran balkonet sutyeni, göğüslerin tamamını kaplayarak toparlayan full cup, kaliteli spor yapmak ve göğsü desteklemek için sporcu sutyenleri gibi çeşitler giyilen kıyafetlere göre tercih edilmektedir. Her modelin kendine özgü vücut tipleri bulunmaktadır. Yanı sıra; bando, straplez, bralet, tişört modelleri ile farklı durumlarda da tercih edilebilmektedir.

Askısız sütyen

Askısız sütyenler, derin kol altı dekolteli kıyafetlerin giyilebilmesi için rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu model yazlık kolsuz giysilerin rahatlıkla kullanılmasını sağlamaktadır. Böylelikle vücuda giyilen kıyafetin dışında harici bir iç giyim ürünü görünmez hale gelir. Daha şık ve estetik olması açısından sıklıkla tercih edilen bu ürün kadınların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

İpli sütyen modelleri

Bralet modeller ip örgüsünden oluştuğundan ötürü ipli sütyen olarak da adlandırılmaktadır. İpli çeşitlerin en başında ise kafes sütyen gelmektedir. İpler ile kafes biçiminde bir şekil ortaya çıkardığından bu adı almıştır.

 

Yapışkanlı sütyen

Yapışkanlı sütyen özellikle dekolteli kıyafetlerde kullanım rahatlığı sunmaktadır. Yıkanabilir özellikteki bu ürünlerin kullanımı son derece kolaydır Antibakteriyel ürün göğüslerin daha dolgun ve sıkı görünmesine imkan tanır. Yapışkanlı ürün kullanıcılarını son derece özgür hissettirmektedir. Ürün ılık su ve sabun ile kolaylıkla yıkanabilmektedir ve ortala 50 ile 100 kullanım için tasarlanmış bir ürün olmaktadır. Ürün kuruması ile birlikte kedini kolaylıkla yenileyebilmektedir. Silikon sutyenlerini kullanırken belirli özellikleri olduğu unutulmamalı ve kurallar doğrultusunda kullanımı gerçekleştirilmelidir. Öncelikle cildin temiz olması gerekmektedir. Göğüs bölgesinin yağlı ya da nemli olmaması gerekmektedir. Tek seferde bir tarafının iki el yardımı ile takılması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kupu istenilen açıya göre ayarlanabilmektedir. Ayar sonrasında kenarlarının hafif bastırılması sureti ile yapıştırılması sağlanmaktadır. Aynı işlem diğer göğüs için de yapılmaktadır. Her iki silikonun da aynı hizada olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tam olarak yapışması için birkaç saniye boyunca sabitlenmesi için bastırılması önerilmektedir.

Dantelli sütyen modelleri

Özel gecelerde iç giyim modeli olarak tercih edilen dantelli sütyen çekici bir görünüme kavuşulması için tercih edilmektedir. Birçok markanın modeli arasında yer alan dantelli sutyenler göz alıcı kullanımı ile harika bir görünüm oluşturmaktadır. Stil sahibi birçok kişi dantelli model seçeneğini tercih etmektedir. Zevke hitap eden ürün geleneksel ya da popüler seçenekleri ile her zevke hitap etmektedir. Basit elbiseler ya da bluzlerin içerisine kullanımları ile kıyafeti parlatan parçalar muhteşem görünüm oluşturmaktadır. Dantelli çamaşırlar diğerlerine göre daha düşük kesilmektedir ve bunun için push-up etkileri diğerlerine nazaran daha kuvvetli olmaktadır. Toplayıcı ve sıkı bir göğüs dekoltesi ile kışkırtıcı bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların fazlasıyla tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır.

Silikon Sütyen

Dekolte kıyafet tercihlerinde kullanılan silikon sütyenler kolay kullanımlı ve yıkanabilir ürünler olarak tercih edilmektedir. Antibakteriyel ortalama 100 kez kullanılabilen yapışkanlı ürünler göğüslerin daha dolgun görünmesine yardımcı olmaktadır. Silikon sutyenleri bayanların kıyafetlerinin altına rahatlıkla tercih ettiği iç giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Kullanım sonrasında yıkanabilme özelliğine sahip olan ürün kuruduktan sonra tekrar aynı formuna dönerek yapıştırılabilmektedir. Bu ürünlerin tam olarak göğüs bölgesine yapışmaları gerekmektedir. Cildin temiz olması ve kesinlikle ıslak olmaması gerekmektedir. İşlem tarife uygun biçimde önce tek göğse sonrasında ise diğer göğse takılmalıdır. Sabitleme işlemi sonrasında ise kupun bastırılması gerekmektedir.

Protez sütyen

Protez sütyen bazı hastalıklardan dolayı göğsü alınmış kadınlar için geliştirilmiş modeller arasında yer almaktadır. Farklı markaları bulunan bu ürün alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. ürünün cup bölümünde cep kısımları bulunmaktadır. Bu bölümlere protez göğüsler yerleştirilerek görünüşün düzeltilmesi amaçlanmaktadır. Fiziksel olarak farklılık görünmediği için psikolojik açıdan da kadınları destekleyen bir ürün olarak sunulmaktadır. Sağlam yapıdaki bu ürünler içerisine silikon göğüs konulacağı için sağlam bir kumaşa sahip olması gerekmektedir. Bu tür ürünün askılarının kalın olması sırt ağrılarının da oluşmasına izin vermemektedir. Protez göğüsleri ile kullanılan bu model koruyucu cepleri beraberinde geliştirilmiştir. Bu model seçimi yapılırken bir tek göğsü alınmış olan kadınlar diğer göğsün ölçülerine uygun silikon seçim yaparak boyutun ayarlanması noktasında doğru karar vermelidirler. Protez seçimleri yapılırken büyük boyların taşıma sorunu çıkarması söz konusu olacağından seçimlerin doğru yapılması önem taşımaktadır.

Sütyen Markaları

Türkiye’de birçok farklı marka farklı ücret seçenekleri ile iç giyim ürünlerini satışa sunmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak birçok modelde ürün kullanıcılarına sunulmaktadır. Benden, renk ve türleri bakımından değişiklik gösteren ürünler önemli markalar tarafından kullanıcıları için tasarlanmaktadır. İç çamaşır tasarımı yapan markalar istenilen özellikte sütyen üretimi noktasında kaliteli çıktılar sunmaktadır. Yeni İnci, Kom, Suwen, NBB en bilindik ve kaliteli hizmet sunan markalar arasında yer almaktadır. Tüm bu markaların ürünleri kadınların değişken olan göğüs ölçülerine, zevklerine hitap etmektedir. İç giyimin önde gelen markaları arasındaki birçok firma özel fiyat seçenekleri ile en iyi hizmeti vermektedir.

NBB sütyen

NBB markası iç çamaşırı alanında Türkiye’de öncü markalar arasında yer almaktadır. Farklı modelleri ile tercih edilen marka ürünleri arasında; nbb toparlayıcı, dolgulu, push-up, dekolteli, sporcu, silikonlu, nbb destekli ve desteksiz, straplez gibi çeşitleri yer almaktadır. Küçük ve büyük göğüslüler için farklı model çeşitleri de bulunan markanın tüm ürünleri rahat kullanışlı olarak tercih edilmektedir.

 

KOM sütyen

Kom toparlayıcı, straplez, Push-up, silikonlu, tişört, spor, dekolteli, soft-cup, dolgulu ve emzirme sutyenleri gibi seçenekleri ile kullanıcılarına her model ve renk seçeneğini sunmaktadır. Büyük göğüslü kadınlar için ölçüleri küçültücü ve küçük göğüslü kadınlar içinse bedenin artmasına imkan tanıyan model seçenekleri ile her bedene hitap etmektedir.

Yeni İnci sütyen

Yeni İnci iç giyim  markası oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Giyilen iç çamaşırlarının her zevke hitap ettiği birçok ürünü koleksiyonunda barındırmaktadır. Sütyen tercihi yaparken önemli olan faktör ölçü ve göğüs tipine yönelik olarak seçimler yapmaktır.

Suwen sütyen

Birçok modelde ürün seçeneğine sahip olan Suwen markasına ait iç giyim ürünleri seçimi yapılırken göğüs biçimine göre seçim yapılmaktadır. Ürün gamı arasında; dolgulu, dolgusuz, emzirme, minimizer, toparlayıcı, yarım dolgulu, üçgen ve emzirme atleti çeşitleri yer almaktadır.

Sütyen bedenleri

Kadınların kendilerine göre doğru çamaşırı seçerek rahat edebilmeleri için ölçülerini tam olarak bilmeleri gerekmektedir. Beden olarak ifadelendirilen sütyen ölçüleri cup olarak isimlendirilmektedir. A, B, C ve D cup şeklinde belirtilen ölçü biçimine göre seçimlerin yapılması gerekmektedir. Cup ölçüsü göğüs altı çevresi ile göğüslerin dolgun kısmı arasındaki ölçü farkı olarak bilinmektedir. A cup; Ortalama ölçüsüne bakıldığında beden ölçüsü 68cm, göğüs çevresi 80 cm olduğunda A cup ölçüsü olduğundan bahsedilebilmektedir. B cup; göğüs çevresi 95 cm olan kişiler B cup sütyen kullanmaktadır. C cup; beden 85 cm, göğüs ölçüsü 100 cm olanlar için C cup önerilmektedir. D cup ise göğüs çevresinin 110 cm olduğu durumlarda tercih edilen beden ölçüsü olarak ifade edilmektedir. Ürünlerin marka ve modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için online satın al seçeneklerinden faydalanmak mümkündür. Sütyen bedenleri nasıl anlaşılır sorusuna daha detaylı cevap bulmak ve birçok farklı markaya ait iç giyim ürünleri daha yakından incelemek ve online satın almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Kargonuz içeriği belirli olmayacak şekilde ücretsiz olarak adresini

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.